Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu

Portal informacyjny Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu dostępny jest pod adresem http://www.mdk.radom.pl. Instytucja ta jest placówką wychowania pozaszkolnego z ponad 60-letnią tradycją. Stworzona strona internetowa to ważne źródło informacji dla rodziców oraz dzieci i młodzieży zainteresowanych ofertą programową.

Głównym celem była wymiana przestarzałej strony stworzonej na systemie Joomla! na system, który daje większe możliwości rozbudowy - odpowiedni do tego celu był CMS Drupal. System dostosowany został do zindywidualizowanych potrzeb dotyczących publikacji treści, w tym wymóg łatwego dodawania treści, dodawania i zarządzania galeriami zdjęć, umożliwienie logowania się innych użytkowników niż administrator (m. in. pracownik kadr) oraz zautomatyzowanie wyświetlania określonych treści w zależności od czasu (np. automatyczne ukrywanie minionych wydarzeń ze strony głównej, wyświetlanie kalendarza imprez) lub tematyki (np. powiązane artykuły, podstrony oraz galerie).

W systemie zastosowano prawie 60 modułów, w tym: Views, Calendar, Image, WYSIWYG (TinyMCE). Redaktor treści nie musi znać języka HTML by zarządzać stroną - treści dodaje się za pomocą wbudowanego edytora tekstu, a zdjęcia wysyłane są za pomocą łatwej w obsłudze podstrony przy użyciu kilku kliknięć - galeria i miniaturki tworzą się automatycznie po wysłaniu zdjęć.

Szczegóły:

  • System CMS: Drupal 6
  • Zakres prac: projekt graficzny, wdrożenie systemu, aktualizacje treści oraz systemu, modyfikacje funkcjonalności po uruchomieniu strony
  • Czas realizacji oraz opieka nad stroną: 2 lata